Co nabízíme

Co Vám můžeme nabídnout:

Zkušenosti - 30 let na českém trhu

Historie společnosti sahá do roku 1991, kdy byla založena společnost TBS spol. s r.o., která se věnovala prodeji, montáži a servisu transportního chlazení. Šlo o ryze soukromou společnost se zahraniční účastí, kdy jeden ze spolumajitelů byl dlouholetý vlastník rakouského zastoupení CARRIER TRANSICOLD. I díky jeho zkušenostem byl rozjed firmy velice rychlý a úspěšný. Firma postupně rozšířila své činnosti o prodej interiérové klimatizace budov a klimatizace vozidel se zaměřením na autobusy.

V roce 1995 vstoupila kapitálově do společnosti firma Carrier Transicold Europe a v následujícím roce se společnost TBS přejmenovala na CARRIER TRANSICOLD ČESKÁ REPUBLIKA spol. s r.o.. Během let docházelo k růstu všech tří divizí a počet zaměstnanců vzrostl až na 86, obrat na více než 0,5 miliardy korun. Z důvodů rozdílnosti v zákaznické základně a technické specializaci se nejdříve oddělila divize interiérové klimatizace, kterou přebrala společnost AHI Carrier a následně i divize transportní klimatizace Carrier SUTRACK, kterou převzala společnost EBERSPEACHER. Od roku 2011 se společnost Carrier Transicold ČR věnovala čistě transportnímu chlazení s důrazem na silný prodejní tým a nekompromisní servisní zajištění svých produktů.

  • Posledním významný milníkem byl rok 2019, kdy se do firmy kapitálově vrací český spoluzakladatel společnosti František Laga a je založena nová česká soukromá společnost BS-Transportní chlazení spol. s r.o.. Dalšími spolumajiteli jsou František Voneš a Pavel Bína, který je zaměstnancem firmy od roku 1992. Společnost převzala celý stávající zkušený tým a chce nejen navázat na 30-ti letou tradici, ale více se zaměřit na specifické požadavky českých zákazníků. Sídlo firmy zůstává nadále v Českých Budějovicích, stejně jako obchodní a servisní zastoupení napříč celou Českou republikou.